Administrator
Cover Image

Od lutego br. nasz ośrodek uczestniczy w projekcie Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu „Wielka Przygoda z Filmem”. Przy mającym już ponad 20 lat przedsięwzięciu pracują wybitni reżyserzy, którzy lubią spotykać się i pracować z dziećmi i młodzieżą. W powstających obrazach brzmią problemy, z którymi borykają się dziś młodzi ludzie- w domu, szkole, wśród rówieśników. Założeniem warsztatów jest aktywne uczestnictwo młodzieży na wszystkich etapach powstawania filmu, od pomysłu do realizacji, od scenariusza poprzez plan filmowy do montażu. Nad całością czuwa, z ramienia Centrum- Marian Suchanecki. Mamy okazję poznać prawdziwy świat filmu. Podczas warsztatów pracujemy z warszawskim reżyserem Maćkiem Sterło-Orlickim i poznańskim operatorem Januszem Piwowarskim. Sami wybraliśmy temat, współpracujemy przy tworzeniu scenariusza i podziale ról. Plan zdjęciowy zaplanowany mamy na czerwiec. Już nie możemy się doczekać Na pewno damy z siebie wszystko. Jak to w prawdziwym świecie filmu całość ciągle się zmienia, więc nie podajemy na razie nazwisk aktorów, ani zarysu fabuły. Zrobimy to na pewno wkrótce… Efekty naszej pracy będzie można zobaczyć jeszcze w tym roku, na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza „Ale kino”. Trzymajcie za nas kciuki :)

Opis obrazka

Administrator
Cover Image

http://www.kurator.info/2017/06/11/zespol-ds-opracowania-standardow-pracy-osrodkow-kuratorskich-przy-rzeczniku-praw-dziecka/

W siedzibie Rzecznika Praw Dziecka odbyło się inauguracyjne posiedzenie Zespołu ds. opracowania standardów pracy ośrodków kuratorskich. Skierowanie do ośrodka kuratorskiego jest nieizolacyjnym środkiem wychowawczym określonym art. 6 pkt 6 Ustawy z dnia 26 października 1982 roku o postępowaniu w sprawach nieletnich (t.j. Dz.U. z 2016, poz. 1654). Do pracy w zespole Rzecznik Praw Dziecka zaprosił kuratorów sądowych, w tym osoby wytypowane przez Krajową Radę Kuratorów. Pracom zespołu przewodniczy Pani Agnieszka Rękas- główny konsultant ds. prawnych w Biurze Rzecznika Praw Dziecka, a zespół tworzą: Katarzyna Gumowska- Kierownik Ośrodka Kuratorskiego w Olsztynie, Grzegorz Kozera- Przewodniczący Krajowej Rady Kuratorów, Paweł Kozłowski- Kierownik Ośrodka Kuratorskiego w Słupsku, Łukasz Kwadrans- ekspert Krajowej Rady Kuratorów, Urszula Nieroba- Kierownik Ośrodka Kuratorskiego w Chorzowie, Agnieszka Rojowska- Zastępca Kuratora Okręgowego w Lublinie, były kierownik ośrodka kuratorskiego, Ewa Schneider- Kierownik Ośrodka Kuratorskiego w Poznaniu, Krzysztof Stasiak- ekspert Krajowej Rady Kuratorów, Maciej Więcek- Delegat do Krajowej Rady Kuratorów okręgu Świdnica, wychowawca w Ośrodku Kuratorskim w Wałbrzychu, Dariusz Zabrocki- Delegat do Krajowej Rady Kuratorów okręgu Słupsk, Kierownik Ośrodka Kuratorskiego w Miastku.Podczas posiedzenia 31 maja 2017 roku Pan Marek Michalak- Rzecznik Praw Dziecka dokonał uroczystego wręczenia aktów powołania członkom zespołu i w trakcie spotkania z nimi określił zadania zespołu, jak i oczekiwania dotyczące wypracowanych rozwiązań. Opracowanie standardów ma służyć przede wszystkich ochronie praw dziecka, wspomaganiu funkcji wychowawczych rodziny, jak również wypracowaniu kompleksowych rozwiązań systemowych służących upowszechnieniu tego środka wychowawczego i szerszym wykorzystywaniu jego funkcji profilaktycznych i diagnostycznych. Zespół ma również wypracować rozwiązania, które pozwoliłyby na zwiększenie dostępności udziału w zajęciach ośrodków kuratorskich dla dzieci, które są zagrożone demoralizacją lub też wykazują jej przejawy, lecz ich sprawy nie były rozpatrywane w trybie przewidzianym Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Opis obrazka Opis obrazka